Ar verta pirkti naują butą?

parašė , 2019-10-20 12:26

Šiuo metu butų pardavimai išlieka dideli, todėl svarstantiems, kuris variantas yra geresnis, naujos ar senos statybos Vilniaus senamiesčio butai, reikia įvertinti visus už ir prieš. Kainų skirtumas ir remonto kokybės skirtumai nėra labai dideli, tačiau gali skirtis vieta, kurioje yra butas arba gali skirtis būsto dydis. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai nėra dideli skirtumai, tačiau reikia viską labai gerai įvertinti dar prieš perkant butą.

Butas senamiestyjeŽinoma, daugelis pirkėjų butą renkasi pagal kainą. Juk, jei nėra pakankamai pinigų, tai bus ieškomas pigesnis variantas. Kalbant apie kainas, galima paminėti, kad, jeigu vidutinė naujos statybos buto kaina už kvadratinį metrą siekia apie 1700 eurų, tai perkant senos statybos butą vidutiniškai reikės mokėti apie 1400 eurų už kvadratinį metrą. Toks kainos lyginimas nėra labai tikslus, nes reikia vertinti ne tik kainą, bet ir kitus kriterijus.

Labai svarbi yra buto būklė. Žinoma, perkant naujos statybos butą medžiagas, spalvas ir remonto klasę galima pasirinkti, tačiau perkant senos statybos butą, reikia vertinti jau atlikto remonto būklę ir, jei ji netinka, tai reikės skaičiuoti papildomas išlaidas tokio buto remontui. Galbūt jums pavyks rasti puikų senos statybos butą, kurio remonto būklė tikrai labai gera, o ir visas interjeras jums patinka. Tuomet beliks palyginti naujos statybos buto kainą su surastu senos statybos. Visais kitais atvejais reikės papildomai skaičiuoti remonto išlaidas medžiagoms, meistrams ir t.t. ir tik tuomet jau lyginti galutinę senos statybos buto kainą kartu su naujos statybos buto su pilna apdaila, kaina.

Statybų kokybė labai svarbus kriterijus. Žinoma, kad jau pastatyto buto, kuris stovi ne vieną dešimtmetį, būklę įvertinti paprasčiau, nes viskas matosi iš karto. Vilniaus senamiesčio butai, kurie yra naujos statybos, turi galiojančias statytojo garantijas, todėl, jei kils nesklandumų su statybų kokybe, jūs turėsite teisę į remontą. Tiesa ta, kad naujos statybos būsto kokybę vertinti pačiam sudėtinga, todėl verta pasikliauti garantija arba kviesti specialistus, kurie įvertins medžiagas, statybų darbus ir kt. Tuomet galėsite sužinoti ar tai kokybiškos statybos butas.

Tam, kad apsispręsti ar pirkti naują, ar seną butą, reikia žinoti į ką atkreipti dėmesį bei, kas svarbu vertinimui. Visuomet reikia rinktis kokybę, nes tik kokybiškos statybos butas leis mėgautis komfortišku gyvenimu ir užtikrins mažas šildymo sąskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *