Kūnas ir siela: kaip mes iš tikrųjų statome mūsų neliečiamumą
Neabejotina, kad stipri imuninė sistema yra pagrindinis visaapimančios sveikatos raktas. Jei jūsų neliečiamumas netikėtai silpnėja, jūs labiau tikėtina sugausite dūmtakį. Žmonės, kurių imuninė sistema yra labai silpna per ilgą laiką gali net mirti nuo gripo – ar vystyti rimtas ligas, apimdami vėžį. Paimkite pavyzdį: kai moteris patiria šmeižto testą ir rezultatų renginį labai maži, pasienio pakeitimai ant jos gimdos kaklelio, gydytojai nepanikuoja. Jai pataria eiti namo ir grįžti po šešių mėnesių kitam testui. Dauguma atvejų, gimdos kaklelio ląstelės grįžta į normalų prie savęs savarankiškai. Tuo atveju, jei problema išsilaiko ar pablogėja, gydymas yra reikalingas.
Tai rodo mums, kaip mūsų imuninė sistema gali kovoti su piktais procesais mūsų kūne ir aprūpinti jį savigyna. Maži pakeitimai pasirodys, kai kūnas pasidarys silpnesnis – ir gali būti daug to priežasčių. Įtampa, staigus gyvenimo pakeitimas, sezonas (mažiau saulės ir daugiau depresijos žiemą), per daug spaudimo darbe. Kai krizė nueina, ir mes esame daugiau susilpninti, kūnas grįžta į normalų be to. Tuo atveju, jei ši krizė išsilaiko, ir mes negalime kovoti prieš ją, prasme buvimo negalėti išspręsti problemą ir grįžti į atsipalaidavusią stadiją vėl, kūnas bus per silpnas, kad kovotų su jo vidiniais siūlais taip pat.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});
Dabar mes atvykstame į įdomią koreliaciją – jei mes sugebame kovoti, mūsų kūnas gali kovoti taip pat. Tai iš esmės reiškia, kad, jei mes nesibijome susidurti su mūsų problemomis ir išspręsti juos į mūsų pasitenkinimą, mūsų kūnas taip pat sugebės stovėti su mikrobų, virusų ir piktų ląstelių atakomis. Jei mes pasiduosime mūsų kasdieniame gyvenime, mūsų kūnas taip pat pradės pateikimą.
Mes dažnai girdime, kad mūsų karta turi silpnesnį neliečiamumą negu mūsų senelių karta." Žiūri visa alergija ir chroniškos ligos, kad žmonės nežinojo šimto keliais metais prieš! Kodėl yra tai?" Galima, kad ankstesnės kartos galėjo išspręsti problemas ir konfliktus geriau negu mes? Atsakymas yra – taip, tai galima.
Viskas prasideda jau mūsų ankstyvoje vaikystėje, kadangi imuninė sistema yra pastatyta nuo pačių pirmų mūsų gyvenimo dienų. Ir mes turime sutikti, kad yra skirtumo būdu, kuriuo mūsų seneliai buvo auginti ir kaip mes užaugome – ir net didesnis skirtumas, kurį mes galime ieškoti būdu, kuriuo mes auginame mūsų savus vaikus. Mūsų seneliai turėjo eiti mokyklai du kilometrai bet kokiame ore. Mes turėjome papratimą turėti sumušimus, nagrinėdami krūmus. Bet kai prieita prie mūsų savų vaikų, mes neleisime jiems eiti pasivaikščioti, kai bus per daug saulės ar per daug šalčio, ir mes patariame jiems nepraeiti krūmo, kadangi galėtų būti dyglių, gyvačių, duobių ir kitų galimų ir neįmanomų pavojų, laukiančių ant kiekvieno žingsnio.
Gerai, mes negalime būti kaltinti už tai. Mes esame daug daugiau informuoti, negu mūsų seneliai buvo jų laikais, tokiu būdu mes žinome labai gerai, kas gali įvykti, kadangi mes išgirdome, kad kažkas kaip tai įvyko anksčiau dar kam nors. Mes skaitome daug, mes girdime daug. Ir, žinoma, mes norime apsaugoti mūsų vaikus ir išvengti visko, kas gali potencialiai kenkti jiems.
Bet kartais mes einame per toli. "Aš neimsiu savo mažo ryšulio į tą žaidimų aikštelę vėl, paskutinį kartą buvo berniukas, kuris pastūmė jį." "Ji buvo bjauri jums? Nesijaudinkite, mama yra čia, tik nekalbėkite su ta mergaite nuo dabar." "Jūs neradote draugų šioje mokykloje? Nesijaudinkite, mes surasime jus kita mokykla." Mes norime apsaugoti mūsų vaikus ne tik nuo fizinės žalos, bet taip pat ir nuo bet kokio emocionalaus nepatogumo jie galėtų patirti. Ir čia atvyksta mūsų klaida.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push ({});
Tam tikros situacijos, tinkamai į vaiko amžių, vaikas turi išmokti susidurti ir išspręsti savarankiškai – natūraliai su mūsų palaikymu ir vadovavimu. Visuomenė turi dabar stiprų kreipimąsi ant gerumo ir taikos verčių, bet koks agresijos ženklas yra pasmerktas. Mes norime, kad mūsų vaikai būtų mandagūs ir mieli – todėl mes greičiau rekomenduojame, kad jie sunaudotų konfliktą, kadangi tai yra vienintelis kelias, kaip pasilikti mandagu ir išvengti emocionalios žalos tuo pačiu metu. Mes užmirštame, kiek mes iš tikrųjų pasimokėme iš mūsų savų konfliktų, ir mes nesuprantame, kad mūsų vaikai taip pat praeina savo savas pamokas.
Niekas nemėgsta argumentų – bet jei kažkas nori ginčytis su mumis ar aktais arogantiškame ir neatitinkančiame būde, mes negalime pasilikti tylūs. Ir mes taip pat turime išmokyti mūsų vaikus palaikyti save ir kalbėti viršuje.
Su mūsų vaikų mokymu stovėti su problemomis, surūšiuokite ir įveikite jų emocionalias žalas, mes auginame asmenis su stipriu protu ir pastoviomis emocijomis. Tai padės jiems pasielgti su kritiškomis situacijomis kai didesnis ir savarankiškai. Ir tai taip pat pastatys juos gera imuninė sistema todėl, kad stiprus protas kuria stiprų kūną.
Parašykite komentarą