Taisyti telefoną ar pirkti naują?

parašė , 2016-11-22 08:52

Ne vienam žmogui kyla pasirinkimas: telefono pirkimas ar senojo telefono taisymas? Abu turi savų privalumų ir minusų. Panagrinėkime, kokių situacijų būna, ir paaiškės, kas geriau – išleisti šiek tiek pinigų telefono taisymui, ar pakloti didesnę krūvelę ir nusipirkti naują.

Jeigu naujo telefono pirkimas progresyvus

MTTCVisada turėkite omenyje, kad nebūtinai naujas daiktas reiškia ir progresyvesnis. Tai yra, naujas daiktas, net ir būdamas pagamintas visai neseniai, nebūtinai savyje turės naujovių. Kitaip tariant, naujas, nebūtinai naujoviškas. Tad galvojant apie tai, ar verta pirkti naują telefoną, ar geriau taisyti seną, atkreipkite dėmesį į tai, ar telefono pirkimas jums suteiktų naujovių. Galbūt seniau turėjote seną paprastą telefoną, tokio telefono remontas leistų jums pigiai ir toliau juo naudotis. Tačiau nusipirkdami naują jūs pasivytumėte sparčiai priekyje jau nutolusias naujoves ir įsigytumėte modernesnį, išmanųjį telefoną. Ta pačia linkme mąstyti galima ne tik perkant telefonus, bet ir svarstant, ar verta taisyti kompiuterį, televizorių, bet kurį kitą prietaisą. Jeigu naujo telefono pirkimas jums nesuteiks naujovės, tuomet gal labiau apsimoka taisyti senąjį.

Ar pavyktų parduoti senąjį?

Prieš nusprendžiant, ką daryti, verta pasidomėti, kiek dar galėtumėte gauti už senąjį neveikiantį telefoną. O kiek gautumėte, jeigu sutaisytumėte? Jeigu pataisymas visai nepakeltų vertės, tad gal dera jau dabar jį parduoti ir už gautus pinigus bei pridėjus daugiau pinigų, tiesiog nusipirkti naują? Tai galėtų leisti pinigus panaudoti šiek tiek protingiau.

Pasidomėkite dėl garantijos

Taip pat svarstydami dar įsitikinkite, ar telefonas jau tikrai neturi garantijos, ar ji jau pasibaigusi. Jeigu ji nepasibaigusi, tuomet prietaisas gamintojo salonuose turėtų būti sutaisomas nemokamai. Be to, kartais būna atsitiktinumų, kai už taisymą mokėti nereikia, nes paaiškėja, kad turite modelį, kurį kaip tik gamintojas kažkada pripažino kaip galintį turėti broką, taigi, jį pataisyti reikėtų nemokamai.

Ar verta švaistyti laiką?

Visi žinome, kad nusipirkti naują daiktą tiesiog trumpiau užtrunka. Iš dalies, tai ir būna priežastis, dėl kurios mes jį mieliau perkame, o ne taisome. Juk atidavus telefoną taisyti, gali tekti ilgai laukti, kol jis sulauks reikiamos priežiūros, kol bus pataisytas. O jeigu tai kokio nors retesnio modelio telefonas, tai laukti gali tekti net ir kol bus parsiųsta kokia nors jam reikalinga detalė. Taigi, taisyti būtų lygu švaistyti laiką. Jeigu laikas jums yra brangiausias dalykas, tuomet tiesiog pirkite naują.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *